Polski autobus najlepszy na świecie!

Polski autobus najlepszy na świecie!

MLO.PL Admin sty 18, 2018 Eko paliwa 0 Komentarze

Elektryczny Solaris Urbino został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017. To pierwszy w historii tytuł "Bus of the Year" dla pojazdu bateryjnego.

Doceniona za innowacyjny elektryczny produkt firma z podpoznańskiego Bolechowa, brylowała w Hanowerze podczas targów pojazdów użytkowych IAA.

Zdajemy sobie sprawę z rangi tej nagrody. Znamy dziennikarzy ją przyznających i wiemy, jak trudno jest zdobyć ich zaufanie. To specjaliści i fachowcy, którzy bardzo dokładnie sprawdzają wszystkie aspekty - mówi Solange Olszewska, właścicielka firmy.

Nowy Solaris Urbino 12 electric ma zamontowaną innowacyjną oś elektryczną, w którą wbudowane są dwa niezależne silniki elektryczne o maksymalnej mocy 2 x 125 kW. Pojazd jest wyposażony w baterie o pojemności 240 kWh, podzielone na 6 pakietów, z których każdy wynosi 40 kWh. Baterie o pojemności 160 kWh umieszczono z tyłu pojazdu, a pozostałych 80 kWh zainstalowano na dachu, nad pierwszą osią. W autobusie zamontowano dwa systemy ładowania: z wykorzystaniem pantografu, np. w trakcie postoju na przystankach, lub poprzez złącze typu plug-in z ładowarki znajdującej się na terenie zajezdni autobusowej.

Solaris od kilku lat rozwija technologię elektryczną. Autobusy bateryjne produkuje od 2011 roku. Takie sprzęty jeżdżą już w niektórych polskich oraz kilkudziesięciu europejskich miastach.

Źródło: http://superauto24.se.pl

Zostaw swoją odpowiedź

*
**Nie publikowany
*Adres strony z http://
*

UWAGA: Felga na zdjęciu (jeśli występuje wraz z oponą) prezentowana jest wyłącznie dla celów informacyjnych - poglądowych. Nie jest w żadnym razie przedmiotem transakcji i zaproszenia do zawarcia umowy. Przedmiotem transakcji i zaproszenia do zawarcia umowy jest wyłącznie sama opona. W razie wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z naszą firmą przed złożeniem zamówienia.