Traktor z ogniwem wodorowym

Traktor z ogniwem wodorowym

MLO.PL Admin sty 18, 2018 Eko paliwa 0 Komentarze

Ciągniki prawdopodobnie nie są pierwszymi pojazdami, które przychodzą na myśl, gdy myśli się o przyjaźni dla środowiska, ale producent maszyn rolniczych, New Holland, chce to zmienić przy produkcji prototypowego ciągnika napędzany przez ogniwo paliwowe wodoru.

New Holland NH2 bazuje na aktualnym ciągniku T6000 firmy New Holland, ale zamiast standardowego silnika wysokoprężnego posiada dwa silniki elektryczne - pierwszy zapewniający moc do trakcji, a drugi zapewniający moc do napędzania pociągów i urządzeń pomocniczych. Bezemisyjny NH2 może pracować przez około 1,5-2 godziny na pojedynczym zbiorniku wodoru z ogniwem paliwowym generującym około 106 koni mechanicznych. Zastąpienie standardowego silnika spalinowego również wytworzyło prawie "cichy ciągnik", ponieważ NH2 praktycznie nie wytwarza żadnego hałasu. Konstrukcja NH2 oznacza również, że pojazd nie ma przekładni, a zatem straty mocy i moc nie są dostarczane tylko w razie potrzeby.

Tagi: new holland nh2

Zostaw swoją odpowiedź

*
**Nie publikowany
*Adres strony z http://
*

UWAGA: Felga na zdjęciu (jeśli występuje wraz z oponą) prezentowana jest wyłącznie dla celów informacyjnych - poglądowych. Nie jest w żadnym razie przedmiotem transakcji i zaproszenia do zawarcia umowy. Przedmiotem transakcji i zaproszenia do zawarcia umowy jest wyłącznie sama opona. W razie wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z naszą firmą przed złożeniem zamówienia.